+370 651 77710 info@realierdve.lt

REKONSTRUKCIJŲ PROJEKTAI

Gyvenamieji pastatai ar sodo namai pastatyti iki 2016.11.01 dažniausiai negali pasiekti A+ klasės todėl rekonstrukcijos projektai neprivalo būti A+ klasės.

Projektai C ir B klasės namams yra pigesni ir statybos kainuoja gerokai mažiau.

Vasarnamiai, pirtys ir kt. negyvenamieji pastatai neprivalo būti A klasės.

KAIP BŪTŲ GALIMA SUTEIKTI REKONSTRUOJAMAS PASTATUI DIDESNĖ VERTĘ ?
Ekonomiškas šildymas

Ekonomiškas šildymas

Lyginant senojo B energinio naudingumo klasės gyvenamąjį namą su A+ klasės namu, paskaičiuotos energijos sąnaudos, o taip pat ir išlaidos už suvartotą enegiją namo šildymui skiriasi apie 2,5 karto. Apšiltinus seną namą galima gerokai padidinti  pastato energinį naudingumą ir sutaupyti lėšų už šildymą.

Alternatyvi energija

Saulės ir vėjo energijos panaudojimas, bei geoterminė šiluma jūsų poreikiams neprivaloma tačiau tai didžiulis pliusas jūsų namo vertei nustatyti sertifikuojant. Ateityje alternatyvios energijos panaudojimas taps neišvengiamas. Padidinti senesnio rekonstruojamo pastato vertę galima integruojant Saulės kolektorius ir elementus ir/ar nedidelę vėjo jėgainę.

Aukšta statybinių medžiagų kokybė

Aukšta statybinių medžiagų kokybė svarbiausias faktorius jūsų namo ilgaamžiskumui ir vertei užtikrinti. Kokybė užtikrina mažas šildymo bei eksploatacijos išlaidas. Esant galimybėms ypač rekomenduotina rinktis ekologiškas statybines ir apdailos medžiagas. Ekologiškos statybinės medžiagos pabrangina statybą apie 15-20 proc.

Vietinės statybinės medžiagos

Vietinių medžiagų panaudojimas skatina ekologiją ir todėl tai yra papildoms pliusas sertifikuojant namą bei / ar nustatant jo pardavimo vertę ateityje.

Vietiniai želdiniai

Rekomenduojama nenaudoti invazinių želdinių rūšių, skatinant išsaugoti vietinę ekosistemą bei puoselėjant ekologiją.

Antrinis vandens panaudojimas

Antrinis lietaus ir nuotėkų vandens panaudojimas buityje ( laistymui, tualetui ar kt.) taip pat neatsiejama priemonė skatinanti ekologijos puoselėjimą bei didinanti namo vertę ateityje. Ši priemonė neprivaloma tačiau rekomenduojama.

Tinkamo sklypo namui pasirinkimas

Labai svarbu renkantis sklypą su namu nuolatiniam gyvenimui įvertinti realią situaciją. Jei sklypas ne mieste ir net ne miestelyje o vidury laukų ir  nėra išvystytos infrastruktūros greičiausiai jos niekada ten ir nebus. Ypač šeimoms rekomenduojama rinktis sklypus vietovėse su infrastruktūra (darželiai, mokyklos, gydymo įstaigos ir kt). Kuo mažesnis atstumas iki gyvybiškai svarbių objektų tuo labiau skatinama ekologija taupant kurą, laiką, neteršiama gamta.

Saulės architektūros principai

IŠ dalies rekosntruojamas namas galėtų būti projektuojamas daugiau panaudojant Saulės šviesą ir šilumą jūsų namo poreikiams.

Optimalus gyvenamojo namo plotas

Labai svarbu, jei perkate jau stovintį pastatą, kad gyvenamojo namo plotas būtų optimalus ir tinkamiausias Jūsų šeimai.

Sodo namų rekonstrukcija į gyvenamuosius namus

Gyvenamieji pastatai ar sodo namai pastatyti iki 2016.11.01 dažniausiai negali pasiekti A klasės todėl rekonstrukcijos projektai neprivalo būti A klasės.

Pastaraisiais metais, kai vis daugiau mieto gyventojų keliasi gyventi į sodų bendrijas, ypač aktualu sodo namų ir vasarnamių rekonstrukcija į gyvenamuosius namus.
Pagal Lietuvos įstatymus tai yra privaloma, jei norima nuolatos gyventi sodo name ar vasarnamyje jis privalo būti rekonstruojamas į gyvenamąjį namą. Nuolatos gyventi sodo name nepakeitus pastato paskirties yra draudžiama pagal Lietuvos įstatymus.

Senieji tarybinių laikų sodo namų pastatai sėkmingai gali būti rekonstruojmai ir tapti moderniais gyvenamaisiais namais.

Vaizdas iki rekonstrukcijos:
Vaizdas po rekonstrukcijos: