+370 651 77710 info@realierdve.lt

A+, A++ KLASĖS NAMŲ PROJEKTAVIMAS

Nuo 2018.01.01 dienos projektuojame tik A+, A++ klasės naujus gyvenamuosius namus. Vienbučius ir dvibučius, kotedžus.

Pastatai nuo 50m2 turi turėti projektus ir statybos leidimus.

Gyvenamieji pastatai pastatyti seniau negali pasiekti A+ klasės todėl rekonstrukcijos projektai neprivalo būti A+ klasės o lieka kaip ir anksčiau C, B klasių.

Vasarnamiai, pirtys ir kt. ne gyvenamieji pastatai neprivalo būti A+ klasės.

Visi rąstiniai gyvenamieji namai net ir etnografiniai privalo turėti papildomus apšiltinimo sluoksnius norint pasiekti A+ klasę.

A+, A++ klasės namų privalumai namo vertei nustatyti

Ekonomiškas šildymas

Ekonomiškas šildymas

Lyginant senojo B energinio naudingumo klasės gyvenamąjį namą su A+ klasės namu, paskaičiuotos energijos sąnaudos, o taip pat ir išlaidos už suvartotą enegiją namo šildymui skiriasi apie 2,5 karto. Kokybišas A+ klasės namo projektavimas yra svarbiausias etapas kelyje į sėkmingą šilto namo statybą.

Alternatyvi energija

Saulės ir vėjo energijos panaudojimas, bei geoterminė šiluma jūsų poreikiams kolkas neprivaloma tačiau tai didžiulis pliusas jūsų namo vertei nustatyti sertifikuojant. Ateityje alternatyvios energijos panaudojimas taps neišvengiamas.

Aukšta statybinių medžiagų kokybė

Aukšta statybinių medžiagų kokybė svarbiausias faktorius jūsų namo ilgaamžiskumui ir vertei užtikrinti. Kokybė užtikrina mažas šildymo bei eksploatacijos išlaidas. Esant galimybėms ypač rekomenduotina rinktis ekologiškas statybines ir apdailos medžiagas. Ekologiškos statybinės medžiagos pabrangina statybą apie 15-20 proc.

Vietinės statybinės medžiagos

Vietinių medžiagų panaudojimas skatina ekologiją ir todėl tai yra papildoms pliusas sertifikuojant namą bei / ar nustatant jo pardavimo vertę ateityje.

Vietiniai želdiniai

Rekomenduojama nenaudoti invazinių želdinių rūšių, skatinant išsaugoti vietinę ekosistemą bei puoselėjant ekologiją. Tai dar vienas pliusas sertifikuojant namą.

Antrinis vandens panaudojimas

Antrinis lietaus ir nuotėkų vandens panaudojimas buityje ( laistymui, tualetui ar kt.) taip pat neatsiejama priemonė skatinanti ekologijos puoselėjimą bei didinanti namo vertę.

Tinkamo sklypo namui pasirinkimas

Labai svarbu renkantis sklypą namo statybai įvertinti realią situaciją. Jei sklypas ne mieste ir net ne miestelyje o vidury laukų ir  nėra išvystytos infrastruktūros greičiausiai jos niekada ten ir nebus. Ypač šeimoms rekomenduojama rinktis sklypus vietovėse su infrastruktūra (darželiai, mokyklos, gydymo įstaigos ir kt). Kuo mažesnis atstumas iki gyvybiškai svarbių objektų tuo labiau skatinama ekologija taupant kurą, laiką, neteršiama gamta.

Saulės architektūros principai

Namas projektuojamas panaudojant Saulės šviesą ir šilumą jūsų namo poreikiams.

Optimalus gyvenamojo namo plotas

Optimalus gyvenamojo namo plotas tinkamiausias jūsų šeimai.