+370 651 77710 info@realierdve.lt

EKOLOGIŠKŲ NAMŲ PROJEKTAI

Nuo 2018.01.01 dienos projektuojame tik A+, A++ klasės naujus gyvenamuosius namus nes to reikalauja Lietuvos įstatymai.

Visi gyvenamųjų namų projektai ruošiami individualiai atsižvelgiant į urbanistinę ir gamtinę situaciją bei Statytojo poreikius.

Pastatai nuo 50m2 turi turėti projektus ir statybos leidimus.

Gyvenamieji pastatai pastatyti seniau negali pasiekti A+ klasės todėl rekonstrukcijos projektai neprivalo būti A+ klasės o lieka kaip ir anksčiau C, B klasių.

Vasarnamiai, pirtys ir kt. ne gyvenamieji pastatai neprivalo būti A+ klasės.

Visi rąstiniai gyvenamieji namai turi turėti papildomus apšiltinimo sluoksnius kad pasiektų A+ klasę.

Ekologiškos A+, A++ klasės namų savybės

Ekonomiškas šildymas

Ekonomiškas šildymas

Lyginant senojo B energinio naudingumo klasės gyvenamąjį namą su A+ klasės namu, paskaičiuotos energijos sąnaudos, o taip pat ir išlaidos už suvartotą energiją namo šildymui skiriasi apie 2,5 karto. Ekonomija ir ekologija yra neatsiejami dalykai. Ekologiškuose namuose skatinama naudoti alternatyvius energijos šaltinius ir natūralią Saulės šilumą bei kokybiškas statybines medžiagas. Teisingame ekologiško namo projekte viskas suplanuota taip kad šildymo išlaidos būtų kiek įmanoma mažesnės o šildymo būdai būtų neteršiantys aplinkos.

Alternatyvi energija

Saulės ir vėjo energijos panaudojimas, bei geoterminė šiluma jūsų poreikiams kolkas neprivaloma tačiau tai didžiulis pliusas jūsų namo vertei nustatyti sertifikuojant. Tai yra ekologiški energijos šaltiniai. Panaudojus bent vieną iš jų, jūsų namas taps ekologiškesnis. Taip pat būtina panaudoti natūralią Saulės šviesą ir šilumą ekologiško namo projektavimo stadijoje net ir nenaudojant jokių technologinių įrenginių, o teisingai suprojektuojant namą.

Aukšta statybinių medžiagų kokybė

Aukšta statybinių medžiagų kokybė svarbiausias faktorius jūsų ekologiško namo ilgaamžiškumui ir vertei užtikrinti. Kokybė užtikrina mažas šildymo bei eksploatacijos išlaidas. Ypač rekomenduotina rinktis vietines ekologiškas statybines ir apdailos medžiagas. Ekologiškos vietinės statybinės ir apdailos medžiagos pabrangina statybą apie 15-20 proc (ne vietinės brangina gerokai labiau).

Vietinės statybinės medžiagos

Vietinių medžiagų panaudojimas skatina ekologiją ir todėl tai yra papildoms pliusas sertifikuojant namą bei / ar nustatant jo pardavimo vertę ateityje. Kuomet namo statybai pasirenkamos statybinės medžiagos iš kitų kaimyninių ar net kitų pasaulio šalių tai yra neekologiškas sprendimas. Šių medžiagų atgabenimas kainuoja nemažus pinigus ir didina taršą. Geriausia rinktis statybines medžiagas esančias ne toliau nei 0 – 300km atstumu. Ekologiško namo projekte visos medžiagos numatomos iš anksto.

Vietiniai želdiniai

Rekomenduojama nenaudoti invazinių želdinių rūšių, skatinant išsaugoti vietinę unikalią ekosistemą bei puoselėjant ekologiją. Tai dar vienas pliusas sertifikuojant namą. Tokiu būdu skatinama ekologija net trim būdais: išsaugoma vietinė unikali ekosistema; išvengiama gabenimo iš tolimų kraštų sutaupant pinigus ir neteršiant oro; želdiniai skatina ekologiją ir valo orą, tokiu būdu mažinama oro taršą.

Antrinis vandens panaudojimas

Antrinis lietaus ir nuotėkų vandens panaudojimas buityje ( laistymui, tualetui ar kt.) taip pat neatsiejama priemonė skatinanti ekologijos puoselėjimą bei didinanti ekologiško namo vertę. Net 50 proc. mūsų sunaudojamo geriamo vandens naudojama ten kur jo nebūtina naudoti: plaunant patalpas, plaunant automobilį, laistant augalus, tualete ir kt. Tuos veltui išliejamo 50 proc. geriamo vandens galima pakeisti lietaus ar išvalytų nuotėkų vandeniu.

Tinkamo sklypo namui pasirinkimas

Labai svarbu renkantis sklypą namo statybai teisingai įvertinti realią situaciją. Jei sklypas ne mieste ir net ne miestelyje, o viduryje laukų ir ten nėra išvystytos infrastruktūros, greičiausiai jos niekada ten ir nebus. Todėl, ypač šeimoms, rekomenduojama rinktis sklypus vietovėse su infrastruktūra (darželiai, mokyklos, gydymo įstaigos, keliai, viešasis transportas ir kt).
Kuo mažesnis atstumas iki gyvybiškai svarbių objektų, tuo labiau skatinama ekologija taupant kurą, laiką, neteršiama gamta. Jei pasirenkate gyventi toli nuo gyvybiškai svarbių objektų ir turite darbą, mokyklą, darželį toli nuo namų – privalėsite kasdien važinėti didelius atstumus, o tai nėra nei ekonomiška nei ekologiška.

Saulės architektūros principai

Ekologiško namas projektuojamas panaudojant Saulės šviesą ir šilumą jūsų namo poreikiams. Galima panaudoti Saulės šviesą ir šilumą pasyviai ir aktyviai. Pasyviai: per langus įleisti reikalingą kiekį šviesos ir šilumos. Aktyviai: įsirengiant Saulės elementus ir kolektorius panaudojant juos elektros gamybai ir šildymui. Mes žinome visus niuansus kaip suprojektuoti ekologišką Saulės namą.

Optimalus gyvenamojo namo plotas

Optimalus gyvenamojo namo plotas tinkamiausias jūsų šeimai yra ekologiško namo bruožas. Projektuojamo namo plotas turi būti paskaičiuotas optimaliai pagal jūsų ir jūsų šeimos poreikius. Ekologiškas namas neturėtų būti žymiai didesnis nei jums reikia iš tikrųjų. Jei namas per didelis jūs būsite priversti švaistyti savo pinigus, laiką, sunaudosite per daug elektros energijos ir turėsite per daug išlaidų šildymui. Ekologiškas namas – optimalaus dydžio Jūsų šeimai.