+370 651 77710 info@realierdve.lt

Panašiu kaip augaluose fotozintezė, – elektrono išlaisvinimo principu, pagrįstas fotoelementų veikimas. Fotoelementai – tai įrenginiai, kurie šviečiant saulei, net debesuotą dieną, generuoja elektros energiją. Fotoelementų naudingumo koeficientas jau siekia 15-20%, o artimoje ateityje dėl spartaus nanotechnologijų vystymosi jis dar išaugs. Tai, ką pavyko pasiekti nuo 1954 metų – pirmojo fotoelemento sukūrimo Bello laboratorijoje – įkvepia entuziastus, pramonininkus bei skatina apsispręsti politikus.

Pavyzdys – Vokietija, kur saulės energijos išteklių vidutiniškai šalies mastu yra truputį mažiau, nei Lietuvoje, tačiau instaliuota 25 GW fotojėgainių (atitinka 25-ias Visagino elektrines) ir nuspręsta uždaryti visas veikiančias šalyje atomines jėgaines ir nebestatyti naujų.

2010 m. JAV paskelbta mokslinė studija, kurioje konstatuota, kad fotoelektra jau pigesnė už naujai statomą branduolinę energiją (žr. http://www.consumerenergyreport.com/2010/08/01/solar-energy-cheaper-than-nuclear-energy)

 

Info: LSEA