DUK
El. paštas Spausdinti PDF
Architektė Svajonė Pocienė atsako į dažniausiai Jūsų užduodamus klausimus:


1. Per kiek laiko paruošiamas ir suderinamas individualaus namo projektas?

Vidutiniškai ind. namo projektas paruošiamas ir suderinamas per 4-6 mėnesius nuo spec. reikalavinų sąrašo gavimo momento. Jei projektas sudėtingas gali užtrukti ilgiau.2. Kada reikia pradėti projektuoti namą jei norite pradėti statytis jau pavasarį?


Namo projektą būtina pradėti ruošti iš anksto nes tvarkant įvairius dokumentus galite užtrukti apie 6-8mėnesius. Prieš pradedant projektavimo darbus būtina turėti tvarkingus nuosavybės ir kitus reikalingus dokumentus bei spec. reikalavimų sąrašą. Spec.sąlygas išduoda savivaldybė.3. Ar ekologiško namo projektas brangesnis nei paprastas namo projektas?

Ekologiško namo projektas gali būti šiek tiek brangesnis, jei turėsite išskirtinių pageidavimų ir bus daug inžinierinių (šildymo - vėdinimo) projekto dalių.4. Ar mūrinis namas ekologiškas?


Taip, mūrinis namas iš natūralios kilmės mūro blokelių ar plytų, taip pat gali būti ekologiškas. Pagrindinė sąlyga kad ir kitos apdailos, šiltinimo ir inžinierinės namo dalys bus įrengtos ekologiškai.5. Ar šiaudinis namas žymiai pigesnis nei namas iš kitų medžiagų?

Šiaudinis namas bus pigesnis tik tuo atveju jei statysitės ūkio būdu (patys) ir šiaudų pasirūpinsite patys. Jei kreipsitės į įmones statančias šiaudinius namus toks namas kainuos tik nežymiai pigiau nei rąstinis namas arba tiek pat.6.  Ar A klasės namo projektas brangesnis?

Taip nes yra daugiau inžinierinių projekto dalių.7.  Ar nežinant savo biudžeto ir finansinių galimybių verta projektuotis namą?


Tai yra labai rizikinga, nes nežinant finansinių galimybių neaišku kokį namą verta projektuoti, jei projektas bus prabangiam namui o finansų turėsite ekonominiam namui - darbas bus veltui, arba jį reikės smarkiai koreguoti o tai pabrangins išlaidas projektui.

Bet kokiu atveju pigiau yra keisti projektą nei taisyti klaidas jau statybos metu.Klausimus rašykite: namu projektai


© Reali erdvė nuorodos: Namų projektai | Namo projektas | Internetinės parduotuvės | Svetainių kūrimas.