Projektai . NAMŲ PROJEKTAI . Mediniai namai
El. paštas Spausdinti PDF


MEDINIŲ NAMŲ PROJEKTAI


Nuo 2016.11.01 dienos projektuojame tik A, A+, A++ klasės naujus gyvenamuosius namus. A klasės gyvenamieji namai nuo 50m2 turi turėti projektus ir statybos leidimus.

Gyvenamieji pastatai pastatyti seniau negali pasiekti A klasės todėl rekonstrukcijos projektai neprivalo būti A klasės.

Vasarnamiai, pirtys ir kt. ne gyvenamieji pastatai neprivalo būti A klasės.

Visi rąstiniai gyvenamieji namai turi turėti papildomus apšiltinimo sluoksnius kad pasiektų A klasę. 

Todėl išlaikyti autentišką lietuvių rąstinių gyvenamųjų namų statybos būdą kuris buvo taikomas kelis tūkstančius metų tampa nebeįmanoma. Tačiau išoriškai ir viduje namas gali atrodyti autentiškai.


"Reali erdvė" projektuoja medinius namus. Kreipkitės į mus, jei jums reikia rąstinio ar klijuotos medienos namo projekto, kartu įgyvendinsime Jūsų svajones. Taip pat projektuojame ir rąstinius etnografinius namus bei sodybas. 


Mediniai gali namai gali būti suprojektuoti lietuviško etnografinio stiliaus arba šiuolaikiškesni.

mediniu namu projektai


mediniu namu projektai


mediniu namu projektai

Projektuojame individualiai, tačiau esame sukūrę ir keletą tipinių projektų,  kuriuos galite pamatyti čia:

Tipinis etnografinio namo projektas
"Aukštaitiška gryčia '10"

Tipinis etnografinio namo projektas "Aukštaitiška gryčia '10"

Tipinis etnografinio namo projektas
"Žemaitiška troba '10"

Tipinis etnografinio namo projektas

Tipinis etnografinio namo projektas
"Dzūkiška pirkia '10"


Tipinis etnografinio namo projektas

Tipinis etnografinio namo projektas
"Suvalkietiška stuba '10"

Tipinis etnografinio namo projektas

Pirties projektas Nr.1

Pirties projektas

Pirties projektas Nr.2


Vasarnamio su pirtimi projektas Nr.3

Vasarnamio, pirties projektas

Vasarnamio su pirtimi projektas Nr.4

Vasarnamio, pirties projektas

Vasarnamio su pirtimi projektas Nr.5

Vasarnamio, pirties projektas

Vasarnamio su pirtimi projektas Nr.6

Vasarnamio, pirties projektas

Vasarnamio su pirtimi projektas Nr.7

Vasarnamio, pirties projektas
 

 
 

Mediniai namai:

1. Rąstiniai namai
2. Klijuotos medienos namai
 

1. Rąstiniai namai

Istoriškai taip jau susiklostė, jog: “ Lietuvių pamėgta medžio statyba tapo patogumo ir sveikatos idealu: senovėje, kaip sako K.Makovskis , sodietis ir bajoras bijojo ligos, kai jiems tekdavo gyventi mūro statiny. Senuose ūkio patarimuose ir receptuose pilna įspėjimų prieš mūro gyvenamąjį namą. Iš pamėgimo Lietuvoje medinio gyvenamojo namo užsiliko iš praeities anekdotiškas, bet, manoma, tikras atsitikimas. Kažkoks Lietuvos bajoras turėjo vykti Toskanijon išgauti palikimą. Išsigandęs jis žinios, kad ten nesą medinių dvarelių. Niekais nueitų palikimas, jeigu begyvendamas mūro namuose įgausi ligą. Todėl pasiėmė bajoras kartu su savim dailidę, kuris Toskanijoj pastatydino bajorui medinį dvarelį, o sau namą, kuris dar XVIII amžiaus gale buvo italų žingeidumo objektas. Ir šiandien lietuvis nemėgsta plytų statybos dėl, anot jo , drėgnumo ir šaltumo.“ (P.Galaunė „Lietuvių liaudies menas“)

Mediniai namai puikiai tinka bet kokioms klimatinėms sąlygoms, nes juose vasarą nekaršta, o žiemą nešalta. Juk mediena turi savybę kaupti šilumą vasaros metu ir saugoti ją per visą žiemą. Didesnių karščių metu mediniame name visada vėsu, nėra tvankumo. Mediena atitinka visus sanitarinius-higieninius reikalavimus. Per medinį rąstą dėka jo ląstelinės kamieno sandaros, nepastebimai vyksta nuolatinė oro kaita. Mediniame name savaime suprantama nereikalingi kondicionieriai. Spygliuočių rąstuose likę sakai teigiamai veikia rąstiniame name gyvenančių žmonių kvėpavimo takus ir plaučius. Nustatyta, kad šilta natūralios medienos spalva teigiamai veikia žmogaus psichinę būklę, ramina nervų sistemą ir sukuria palankias sąlygas pilnaverčiam poilsiui. Rąstinio namo patalpose ore nesklando dulkės. Elektrostatinės medžio savybės neleidžia patalpose kauptis statinei elektros energijai, dėl kurios ore ir sklando dulkės. Jei patalpose daug dulkių, jos gali sukelti alergiją. Todėl nuo alergijos kenčiantiems žmonėms rekomenduojama gyventi rąstiniuose namuose.

Sibire, kur žiemą šalčiai siekia 40oC ir daugiau, nuo senų laikų žmonės gyvena rąstiniuose namuose pastatytuose iš 20-25 cm storio rąstų. Medinė siena iš 22cm saugo šilumą taip pat kaip 1m storio mūro siena ir jai nereikalingas papildomas apšiltinimas. Medinės sienos sukaupia šilumą ir tolygiai paskirsto visoje patalpoje. Todėl rąstiniame name bus šilta net per didžiausius šalčius. Pakankamo diametro rąstas yra labiau atsparus degumui, nei plieno konstrukcijos. Ugniagesių yra pastebėta, kad medinės konstrukcijos dega ilgiau ir būna mažiau ugnies pažeistos, nei konstrukcijos su plieninėmis perdangos sijomis. Be to rąstai yra apdorojami specialiomis ugniai atspariomis medžiagomis.

Šiuolaikinis rąstinis namas gali būti tokiu pat kapitaliniu būstu, kaip ir plytinis arba blokinis namas ar butas. Rąstinis namas – pilnai įrengtas būstas, su gerais langais, durimis, stogo danga ir visais kitais privalumais – parketu, santechnika, signalizacija ir kt. Daugeliui kyla klausimų dėl priešgaisrinės apsaugos, spalvinės gamos, apsaugos nuo kenkėjų, ar bus jame pakankamai šilta ir t.t. Visi šie klausimai šiais laikais nesunkiai išsprendžiami.

Rąstinis namas tinkamai prižiūrimas tarnaus 150 - 200 metų ir ilgiau. Rinka siūlo ilgaamžes stogo dangas, apsaugines priemones, dažus.

Savo paslaugas Lietuvoje siūlo daugiau nei 50 medinių namų statytojų kompanijų, tačiau prieš pradedant statybą dažnam rūpi sužinoti ne tik kainą, bet ir tokių namų pranašumus bei trūkumus. Niekada nesusidūrusiems žmonėms su rastinių namų statyba sunku orientuotis, pagal kokius kriterijus rinktis rastinį namą, kurie yra geros kokybės ir kodėl skiriasi kainos.

Kokybiškai dirbantys meistrai kartais nukenčia dėl pigiai dirbančių pavienių statybininkų mėgėjų, pridarančių broko ir klaidų. Pigiai dirbantys rastinių namų gamintojai sutaupo naudodami antrarūšę medieną, įdarbindami patirties neturinčius darbuotojus, medieną apdirbdami pigiausiomis trumpalaikėmis medžiagomis. Blogus meistrus išduoda išsiklaipiusios sienos, neatsidarantys langai, sienose šviečiančios skylės. Rąstinių namų statybos kaina iš tos pačios kategorijos rąstų rinkoje svyruoja neviršydama 5 proc. ribos, tačiau galutinis darbo rezultatas gali akivaizdžiai skirtis.
Jei namo statybai nusprendėte samdyti firmą ar brigadą, reikalaukite:

1. Medienos drėgnumo ne daugiau kaip 20% bet kurioje medinės konstrukcijos vietoje (sienos, stogo konstrukcija, fasado apdaila ir kt.) nepamirškite, kad mediena, šlapesnė nei 20%, neužilgo ženkliai trauksis, priklausomai nuo medienos struktūros daugiau arba mažiau suksis, o prasčiau ventiliuojamose vietose dar ir mėlynuos ar pelys.
2. Kuo daugiau darbų „iš vienų rankų“.
3. Garantijos, atitinkančios LR įsatymus.
4. Rekomendacijų iš klientų, kurių namai stovi bet 2 metus.
5. Vizito iki bent vieno iš namų (jei yra statytų Lietuvoje).
6. Sutarties, kurioje aiškiai nurodyta statybininkų atsakomybė už medžiagų bei darbų kokybę bei terminus.
7. Detalios sąmatos, kurioje būtų viskas nurodyta iki smulkmenų, idant išvengti nesusipratimų statybos eigoje.
8. Pavyzdžių apdailos medžiagų (dailylentės, grindlentės, grindjuostės, vidaus ir lauko durys, langai ir kiti svarbūs namo komponentai.

Jokiu būdu nepatartina įsimonti į medinį namą plastikinių langų ar durų, laminato ant grindų, skardos ant stogo, ar panašiai. Visa tai suderint padės profesionalus rangovas ar architektas.
Rąstiniai namai gali sėsti apie 4 procentus viso savo aukščio, priklausomai nuo pasirinktos medienos ir jos drėgmės.
Namo sienų rąstai turėtų būti renčiami iš 20 procentų medienos drėgnumo.
Šiaurės Europos šalių ilgametė rąstinių namų statybos patirtis įrodo, kad iš rastų galima statyti pačios įvairiausios paskirties namus – gyvenamuosius ir poilsio namus, restoranus, viešbučius, parduotuves ir pan. Jie gali būti įvairaus aukštingumo ir įvairios architektūrinės išraiškos.

 

Gerosios ir blogosios medienos savybės

Gerosios savybės:

1. Didelis stiprumas, kuris ypač pasireiškia gniuždant ir lenkiant;
2. Maža tūrio masė. Tai leidžia pagaminti ekonomiškas konstrukcijas ir perdengti dideles angas;
3. Paprastas apdorojimas;
4. Galimybė tuoj pat eksploatuoti. Sumontuotas konstrukcijas galima iš karto apkrauti pilna apkrova. Tai paprastina statybos darbus;
5. Lengvas demontavimas ir pakartotinas panaudojimas. Tobuli sujungimo mazgai leidžia išardyti ir vėl sujungti konstrukcijas;
6. Geras estetinis vaizdas.;
7. Greita statyba. Naudojant surenkamus elementus, medinės konstrukcijos montuojamos labai greitai;
8. Fizinės savybės - mažas šilumos laidumas, gera garso izoliacija, mažas temperatūrinio plėtimosi koeficientas ir dielektrinės savybės;
9. Didelis cheminis atsparumas.;
10. Skerspjūvio matmenų įtaka degumui. Medinių elementų atsparumas ugniai didėja didėjant skerspjūvio matmenims;
11. Didelis ilgaamžiškumas. Eksploatavimo laikas gali būti skaičiuojamas šimtais metų;
12. Geras kompleksinis panaudojimas su kitomis medžiagomis.
13. Rąstiniai namai – ilgaamžiai. Rusijoje yra namų, kuriems net 600–700 metų.
14. Per didžiausius šalčius šiuose namuose būna šilta, nes medinės sienos turi savybę sukaupti šilumą ir tolygiai ją paskirstyti patalpose.
15. Dėl elektrostatinių medžio savybių namo patalpose nesklando ir nesikaupia dulkės, o tai yra labai svarbu norint išvengti alergijos.
16. Rąstiniams namams nereikia gilių ir masyvių pamatų, nes namai iš sausų rąstų yra lengvesni nei akmeniniai ir plytiniai.
17. Medis gerai sugeria garsą ir neleidžia jam sklisti aplinkoje.
18. Rąstinių namų viduje palaikoma natūrali drėgmė, oras neišsausėja. Rąstinės sienos sugeba drėgmės perteklių iš vidaus sugerti, o, reikalui esant, kai patalpa perdžiūva, atiduoti. Šiems namams nereikia kondicionavimo sistemos.
19. Ekologiškumas. Žmonės, gyvenantys tokio tipo namuose, mažiau serga infekcinėmis ligomis, alerginiais susirgimais. Nustatyta, kad medienos sakai teigiamai veikia kvėpavimo takus ir plaučius, o šilta spalva ramina nervų sistemą.

Blogosios savybės:

1. Irimas veikiant grybams, vabzdžiams ir kt. kenkėjams. Šio irimo galima išvengti naudojant atitinkamas chem. priemones;
2. Deformacija kintant drėgmei;
3. Nevienodas stiprumas ir savybių nepastovumas, tai priklauso nuo medienos ydų;
4. Degumas. Naudojant atitinkamas chem. priemones medieną galima padaryti sunkiai degančia medžiaga.

 

Mediena

Rąstinių namų statybai dažniausiai naudojama spygliuočių mediena. Išorės sienoms, pertvaroms ir laikančioms konstrukcijoms geriausiai tinka pušis, o kai kuriems grindų, perdenginių ir stogo konstrukcijų elementams gali būti naudojama ir eglė. Namo statybai skirti medžiai gali būti kertami visus metus, daug kas mano jog geriausia kai medžiai kertami žiemą. Nukirsti medžiai supjaustomi į 6 – 10 m. ilgio rąstus. Vidutinis rąstų skerspjūvio diametras turi būti apie 40.0 cm. Tokių gabaritų medžių amžius siekia 120 – 150 metų, o tai reiškia, kad jie yra subrendę ir tinkantys namo statybai. Rąstinių namų statybai geriausiai tinka rytų bei šiaurinės Europos šalių ar Rusijos Sibiro spygliuočių mediena. Šiauresnėse platumose augusių medžių tankis yra didesnis.Ekologija

Ekologiški namai
Rąstų namai yra vieni iš ekologiškiausių namų, žinoma jei naudojamos ekologiškos apdirbimo ir kitos statybinės medžiagos.

Ekologiškas pasiūlymas: Jei sutinkate su teiginiu, kad statydami namą iš rąstų kenkiate gamtai, nes yra nukertami medžiai, pats geriausias būdas atstatyti pusiausvyrą - pasodinti tiek medžių kiek jų buvo panaudota statant namą Jūsų šeimai arba naudoti medieną iš atsinaujinančių medienos ūkių. Gamta gali patenkinti žmogaus būtiniausius poreikius. 


2. Klijuotos medienos namai

Klijuotos medienos namai yra gaminami naudojant moderniausius įrenginius, gamybos metu yra taikomos šiuolaikinės technologijos ir priemonės, leidžiančios apdirbti medieną taip, kad gaminiai taptų atsparūs gamtinių sąlygų poveikiui, būtų ilgaamžiai ir patvarūs. Gaminant klijuotos medienos namus, visos sienos ir stogo konstrukcija yra visiškai paruošiamos gamykloje. Taip yra labai pagreitinamas namo montavimas statybvietėje. 100 m2 namų konstrukcijas galima sumontuoti per 5 dienas. Tokio tipo namai yra labai populiarūs Skandinavijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje. Per pastaruosius trejus metus šis statybos būdas labai išpopuliarėjo ir Lietuvoje.

Privalumai:

1. Klijuotai medienai būdinga aukšta paviršiaus kokybė (tašuose išpjaunamos šakos, pašalinami kiti defektai). Šių namų konstrukcijos stabilios.
2. Klijuotos medienos stiprumas yra 50–70 proc. didesnis nei paprastos medienos.
3. Tokiuose namuose šilumos izoliacija būna didesnė dėl mažesnių plyšių klijuojant medieną.
4. Šiems namams nereikia papildomos vidaus ar išorės apdailos, nes jie jau savaime atrodo patraukliai.
5. Klijuotų tašų namų mediena yra labai gerai išdžiovinama, tad jie „sėda“ iki 10 kartų mažiau nei kiti medžio masyvo namai.
6. Šie namai sklype montuojami labai greitai, kadangi visi sienojai būna visiškai paruošti gamykloje.
7. Kadangi šie namai gamyklose ruošiami naudojant automatines džiovyklas, hidraulinius presus, jų sienos tampa visiškai lygios, neskilinėja, jose nesiveisia kenkėjai.
8. Kadangi mediniams namams būdingas antistatinis krūvis, juose nesusidaro dulkių kamuoliukai, kas yra būdinga mūrinei statybai.
9. Iš klijuotos medienos galima pastatyti architektūriškai sudėtingesnių namų – kitaip nei iš natūralių rąstų medienos.
10. Tokie namai „kvėpuoja“, tad nereikia skirti lėšų kondicionavimo sistemai.

Trūkumai:

1. Nors ir nežymiai, bet šie namai taip pat „sėda‘‘, taigi reikėtų numatyti papildomus elementus šiam procesui kompensuoti.
2. Kas 8–12 metų namą reikia perdažyti.
3. Planuojant namo montavimo laikotarpą, būtina žiūrėti, kad tuo metu nelytų.
4. Ribotas atstumas tarp tarpatramių, sudėtingiau keisti namo išplanavimą.namu projektai, pirtis, projekta, pirtys, namų projektai, projektas, architektai, namai, rastiniai namai, karkasiniai namai, statyba, statybos, dizainas, mediniai namai, rąstiniai namai, web dizainas, individualus namai, namo projektai, ekologiški namai, etnografiniai namai, gyvenamuju namu projektai 
 

© Reali erdvė nuorodos: Namų projektai | Namo projektas | Internetinės parduotuvės | Svetainių kūrimas.